Péče o spodní prádlo

Materiály

Protože prodáváme velké množství spodního prádla z různých materiálů, je těžké se orientovat v tom, jak prádlo prát a celkově o něj pečovat.
Tady přinášíme několik vybraných materiálů a jejich doporučenou údržbu:

Bavlna

Pro optimální údržbu se doporučuje spodní prádlo z bavlněného materiálu prát maximálně na 40°C. Prádlo je vhodné žehlit za nízké teploty nebo nežehlit vůbec (dle symbolů údržby na výrobku). Nedoporučuje se spodní prádlo bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Mikrobavlna

Údržba spodního prádla z mikrobavlny je stejná jako u bavlny. Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Modal

Spodní prádlo s modalovým vláknem se udržuje stejně jako dva výše uvedené materiály. Spodní prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Viskóza

Pro optimální údržbu se doporučuje spodní prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Elastan

Elastanové vlákno nepřijímá vlhkost a velmi spodní prádlo se velice snadno udržuje. Praní a celkovou údržbu prádla s obsahem elastanového vlákna je třeba přizpůsobit potřebám materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství.

Bambus

Spodní prádlo z tohoto materiálu se doporučuje prát maximálně na 40°C. Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Lycra®

Praní a celkovou údržbu prádla s obsahem vláken Lycra® je třeba přizpůsobit potřebám materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství.